Meble z palisandru – niezbędnik kolonialnej aranżacji - Asiana

Meble z palisandru – niezbędnik kolonialnej aranżacji

Meble z palisandru to ponadczasowy element każdego wystroju w stylu kolonialnym. Pojawia się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i tych z nutką nowoczesności. Drewno palisandru jest szeroko stosowane ze względu na swój szyk i elegancję oraz walory wytrzymałościowe.

Czym jest palisander?

Palisander to gatunek drzewa występujący głównie w lasach Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Najpopularniejsze odmiany to palisander indyjski oraz palisander brazylijski. Drewno palisandru jest niezwykle wytrzymałe oraz idealnie nadaje się do celów dekoracyjnych. Wszystko dzięki wyraźnie widocznym słojom, które są charakterystyczne dla tego gatunku. Meble wykonane z palisandru wyglądają niezwykle stylowo i klasycznie. Palisandru używa się głównie do wyrobu mebli oraz parkietów. Często również jest wykorzystywany do wytwarzania części instrumentów muzycznych. Pewnie duże grono z Was nie zdaje sobie z tego sprawy, ale większość gitar czy skrzypiec, jakie trzymaliście kiedykolwiek w dłoniach, miało w sobie elementy z palisandru.

Gdzie pasują meble z palisandru?

Meble z palisandru wykonane w stylu kolonialnym doskonale dopełniają wnętrza zaaranżowane w stylu klasycznym. Wpisują się w harmonię pomiędzy kolorami ścian i podłogi, ciemny kolor jest idealnym podkreśleniem egzotyki oraz orientalnego klimatu Indii. Palisander sprawdza się również w nowoczesnych wnętrzach. Tradycyjne meble z palisandru to elegancja prawdziwego drewna w stylu europejskim. Stylizowane na ultranowoczesny, minimalistyczny styl skandynawski, ocieplą każde wnętrze. W odróżnieniu od stylu kolonialnego, tradycyjne meble z palisandru charakteryzują się jasnymi oraz naturalnymi kolorami. Kolekcja Laronda to kwintesencja zalet drewna palisandrowego. Zachowana w nieco minimalistycznym stylu skandynawskim. Z przewagą zaokrąglonych kształtów, bez zbędnych dodatków zaburzających odbiór wizualny. Pasuje do każdych wnętrz, od kameralnych pomieszczeń, aż po przestronne domy. W kolekcji Laronda znajdziesz wykwintne stoły, biurka, szafki czy komody.

Jaki styl jest odpowiedni dla Ciebie?

Jeśli jesteś entuzjastą minimalistycznych wnętrz, sprawdź kolekcje Laronda, Tokyo i Filo. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach z przewagą odcieni szarości oraz bieli. Przytulniejszy charakter wnętrza wpłynie nie tylko na kwestie wizualne, ale także na Twoje codzienne życie. Natomiast, jeżeli chcesz spróbować nieco bardziej orientalnego stylu, uzupełnij wystrój swojego wnętrza o takie dodatki kolonialne jak meble z palisandru. Jeśli nie jesteś przekonany/a czy ten styl pasuje do Ciebie, zacznij od drobnych elementów, takich jak lampy, dekoracje, poduszki czy pufy. Kiedy uznacie, że znaleźliście swój styl, uzupełnijcie wystrój o pojedyncze meble, takie jak sekretarzyki, stoliki kawowe oraz krzesła. Pamiętaj, że wystrój Twojego mieszkania wpływa na samopoczucie Twoje oraz Twoich gości.

Komoda – palisander i elegancja

Niezaprzeczalnie niezbędnym wyposażeniem kolonialnych wnętrz są meble, które charakteryzują się swoją postawnością i siłą wyrazu. Przykładem takiego mebla jest niewątpliwie komoda. Palisander, z której jest wykonana, podkreśli tylko jej rustykalny wygląd i sprawi, że będzie się ona świetnie prezentować w każdym wnętrzu. Nawet w minimalistycznych wnętrzach dobrze sprawdzają się takie meble, jak komoda. Palisander, czyli drewno o wyjątkowym kolorze, wspaniale łączy się z surową bielą ścian lub monochromatycznym wystrojem.

Zostaw komentarz

*
**Nie opublikowano
*Adres URL wraz z  http://
*
Produkt został prawidłowo dodany do porównania.